Fogaink akár egy életre szólhatnak, azonban minden gondos ápolás ellenére előfordul, hogy elveszítünk egy akár több fogat is. Legyen ennek oka baleset, nem megfelelő szájhigiénia, fogágybetegség, ma már a modern fogászati technológiák révén számos megoldás létezik a foghiány/foghiányok pótlására. Legyen az híd, korona, rögzített vagy kivehető fogsor, vagy akár a mára már mindenki számára elérhető implantáció.
Ám nem csak megoldható, de szükséges is a hiányzó fogak pótlása!
Hogy miért?
Nem is gondolnánk, de már akár csak egyetlen fog elvesztése is szerteágazó következményeket von maga után, és minél több foghiányról van szó, az ennek következtében kialakuló probléma annál súlyosabb és összetettebb lehet. E problémát a foghiány és következményei – azaz miért fontos a hiányzó fog pótlása című írásunkban jártuk körbe alaposan.
A foghiány tehát összetettebb problémát okozhat, mint gondolnánk. Hogy miért szánjuk rá magunkat mégis oly nehezen a döntésre, hogy pótoljuk az elvesztett fogat, fogakat?
Fogorvosként gyakran találkozunk olyan félelmekkel, tévhitekkel, melyek elbizonytalanítják, esetleg ellenérzést váltanak ki az implantációval, fogbeültetéssel kapcsolatban. Tények és tévhitek – a fogászati implantáció című írásunkban igyekszünk a beavatkozással kapcsolatos minden tévhitet eloszlatni.
Sokakat a fogbeültetéstől a fájdalom ténye riaszt el, holott egy nagyon kíméletes szájsebészeti eljárásról van szó, mely helyi érzéstelenítésben történik. A páciensek többsége a műtétet követően arról számol be, hogy a vártnál sokkal kevésbé volt számukra megterhelő az implantáció. Elmondásuk szerint a foghúzás utáni állapot gyakran kellemetlenebb volt, mint a fogbeültetést követő. Bátran kijelenthetjük tehát, hogy a fogászati implantáció nem kellemetlenebb mint egy megszokottabb, elfogadottabb fogászati kezelés. Nézzük hát – Hogyan történik az implantáció?
Ha még mindig bizonytalan lenne, 5 pontban összeszedtük az implantáció mellett szóló érveket. 5 érv az implantáció – fogbeültetés mellett